Beringen, Belgie 19.7.2009
There are no translations available.

Dne 19.7.09 jsme zavítali do daleké Belgie na mezinárodní závody. A když se zde použije slovo mezinárodní, tak to vážně stojí za to. Takový počet psů a takovou TOP konkurenci jsme zažili už jen na Mistrovství světa nebo Evropy. Jen do třídy A nastoupilo 24 fen!  Běží se zde trochu rozdílný způsob (vyřazovací) než jsme zvyklí a to tak, že psi se musí probojovat do semifinále a potom teprve do finále. Jsou zde automaticky třídy a,b,c, čili v A třídě se pohybují opravdu jen ti nej. Do třídy A byla zařazena i naše Alaska, které se úplně nepovedl první rozběh a tak následně běžela druhý kvalifikační běh. V tomto běhu vyběhla první a dlouho vedla nad ostatními fenami, nakonec ji ale předběhla  vynikající fena Old Road´s Chakira ( sestra Chikibouma, Alasky teta ), která nakonec ve finále umístila na 2. místě a tak Alaska tentokrát nepostoupila dále. Jen pro srovnání jak vyrovnaná konkurence to byla - Alaska v druhém běhu dosáhla času 22,96 a Angun /mistryně světa 08/ v prvním běhu 22,95. První rozběhy byly po 6 psech, což hraje často podstatnou roli a v tak silné konkurenci, pokud se pes nedostane ihned do vedení, nemá následně téměř šanci zvítězit. Sice Alaska tentokrát nestanula na stupních vítězů, ale změřili jsme síly s top psy Evropy a jsme na tebe Alasko pyšni, nezklamala jsi. Přiloženy společné fotky z Beringenu - Alasky,jejího bratra Alligatora (závodí ve třídě A v Belgii a Holandsku) a také jejich otce Chikiho.

CNW:Counter